İbrahimbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Evren, Ankara)
Ankara ili Evren ilçesine bağlı İbrahimbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 182 kişi (TÜİK).
İbrahimbeyli Mahallesi, Ankara ilinin Evren ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İbrahimbeyli Mahallesi'nin haritası, Evren ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İbrahimbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 182 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,9 ile Arif Güçlü (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İbrahimbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İbrahimbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 182 kişidir. 2013 yılında 148 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,0 arttı.
İbrahimbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İbrahimbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 182 | -8,5 |
| 2021 | 199 | 8,7 |
| 2020 | 183 | 14,4 |
| 2019 | 160 | -32,8 |
| 2018 | 238 | 100,0 |
| 2017 | 119 | 2,6 |
| 2016 | 116 | 3,6 |
| 2015 | 112 | -5,1 |
| 2014 | 118 | -20,3 |
| 2013 | 148 | - |
İbrahimbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İbrahimbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İbrahimbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %47,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 64 | 47,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 55 | 40,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 7,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Evren Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %48,9 ile Arif Güçlü (CHP) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Hüsamettin Ünsal (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Arif Güçlü | CHP | 67 | 48,9 |
| Hüsamettin Ünsal | AK PARTİ | 57 | 41,6 |
| Alparslan İlgün | YENİDEN REFAH | 7 | 5,1 |
| İsmail Ekici | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 2,2 |
| Hakan Kıyak | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Veysel Kazel | BTP | 1 | 0,7 |
| Bekir Asıcıoğlu | SAADET | 1 | 0,7 |
Evren Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %55,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 79 | 55,6 |
| AK PARTİ | 53 | 37,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,4 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
İbrahimbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İbrahimbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %79,9. En çok oyu %65,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 30,8 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %67,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 77 | 67,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 33,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %79,9. En çok oyu %48,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 48,3 |
| CHP | 21 | 18,1 |
| İYİ PARTİ | 13 | 11,2 |
| MHP | 11 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,3 |
| BBP | 4 | 3,5 |
| AB | 2 | 1,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |