Gölbek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Gölbek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 204 kişi (TÜİK).
Gölbek Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gölbek Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gölbek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 204 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gölbek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gölbek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 204 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,7 arttı.
Gölbek Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gölbek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 204 | -10,9 |
| 2021 | 229 | -2,1 |
| 2020 | 234 | -1,7 |
| 2019 | 238 | -2,5 |
| 2018 | 244 | 5,6 |
| 2017 | 231 | 12,1 |
| 2016 | 206 | 7,9 |
| 2015 | 191 | 9,1 |
| 2014 | 175 | -5,9 |
| 2013 | 186 | - |
Gölbek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gölbek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gölbek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %66,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 169 | 66,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 69 | 27,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,6 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,8 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,4 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %51,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 127 | 51,2 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 54 | 21,8 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 41 | 16,5 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 11 | 4,4 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 10 | 4,0 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Şevval Kazancı | BTP | 1 | 0,4 |
| Ali Sezer | OCAK | 1 | 0,4 |
| Halil Hakan Erçelebi | MİLLİ YOL | 1 | 0,4 |
| Adnan Akpolat | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %101,8. En çok oyu %57,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 145 | 57,8 |
| CHP | 53 | 21,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 22 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 11 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Gölbek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gölbek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %87,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 157 | 87,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 8,4 |
| Sinan Oğan | 7 | 3,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %91,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 159 | 91,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 8,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %55,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 55,1 |
| MHP | 53 | 29,8 |
| CHP | 10 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| ANAP | 1 | 0,6 |