Halaçlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Halaçlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 258 kişi (TÜİK).
Halaçlı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Halaçlı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Halaçlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2007 yılında 381 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,3 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Halaçlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Halaçlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 258 kişidir. 2007 yılında 381 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,3 azaldı.
Halaçlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Halaçlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 258 | -2,6 |
| 2021 | 265 | -11,1 |
| 2020 | 298 | -6,3 |
| 2019 | 318 | -9,4 |
| 2018 | 351 | 21,0 |
| 2017 | 290 | 5,8 |
| 2016 | 274 | -3,2 |
| 2015 | 283 | -11,6 |
| 2014 | 320 | -5,6 |
| 2013 | 339 | 11,5 |
| 2012 | 304 | -5,0 |
| 2011 | 320 | -3,0 |
| 2010 | 330 | -10,1 |
| 2009 | 367 | -6,1 |
| 2008 | 391 | 2,6 |
| 2007 | 381 | - |
Halaçlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halaçlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Halaçlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %49,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 147 | 49,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 135 | 45,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 2,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %47,3 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 140 | 47,3 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 107 | 36,1 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 42 | 14,2 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 3 | 1,0 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Özgür Gürtan | HKP | 2 | 0,7 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %68,7 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %15,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 202 | 68,7 |
| CHP | 44 | 15,0 |
| MHP | 35 | 11,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 1,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
Halaçlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Halaçlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 169 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 14,6 |
| Sinan Oğan | 17 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %80,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 80,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41 | 19,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %37,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 80 | 37,0 |
| AK PARTİ | 68 | 31,5 |
| CHP | 17 | 7,9 |
| İYİ PARTİ | 15 | 6,9 |
| BBP | 11 | 5,1 |
| GENÇPARTİ | 9 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |