İkizce Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı İkizce Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 332 kişi (TÜİK).
İkizce Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İkizce Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İkizce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 332 kişidir. 2007 yılında 252 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,8 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
İkizce Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İkizce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 332 kişidir. 2007 yılında 252 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,7 arttı.
İkizce Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İkizce Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 332 | -0,3 |
| 2021 | 333 | 1,8 |
| 2020 | 327 | -1,5 |
| 2019 | 332 | -1,5 |
| 2018 | 337 | 11,6 |
| 2017 | 302 | 1,3 |
| 2016 | 298 | 2,1 |
| 2015 | 292 | -1,7 |
| 2014 | 297 | -5,7 |
| 2013 | 315 | 27,0 |
| 2012 | 248 | -0,4 |
| 2011 | 249 | -1,6 |
| 2010 | 253 | -7,3 |
| 2009 | 273 | 11,9 |
| 2008 | 244 | -3,2 |
| 2007 | 252 | - |
İkizce Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İkizce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İkizce Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %71,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 236 | 71,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 79 | 23,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 2,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %59,8 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %18,1 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 202 | 59,8 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 61 | 18,1 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 48 | 14,2 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 8 | 2,4 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 8 | 2,4 |
| Aysel Duman | TİP | 3 | 0,9 |
| Selim Akgül | SAADET | 2 | 0,6 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Recai Canoruç | ANAP | 1 | 0,3 |
| Nilgün Birbaş | DSP | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 374, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %58,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 192 | 58,4 |
| MHP | 77 | 23,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 36 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| DP | 2 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,6 |
| SAADET | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |
İkizce Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İkizce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %51,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 131 | 51,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 43,9 |
| Sinan Oğan | 10 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %54,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 137 | 54,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 45,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 283, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %37,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 37,9 |
| AK PARTİ | 58 | 23,1 |
| MHP | 42 | 16,7 |
| İYİ PARTİ | 30 | 11,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| MEMLEKET | 4 | 1,6 |
| BBP | 3 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |