Çağa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Çağa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 502 kişi (TÜİK).
Çağa Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çağa Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çağa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 502 kişidir. 2013 yılında 1.642 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %69,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,5 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çağa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çağa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 502 kişidir. 2013 yılında 1.642 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %69,4 azaldı.
Çağa Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çağa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 502 | 1,4 |
| 2021 | 495 | -1,6 |
| 2020 | 503 | -6,9 |
| 2019 | 540 | -5,8 |
| 2018 | 573 | 6,1 |
| 2017 | 540 | -4,9 |
| 2016 | 568 | -1,6 |
| 2015 | 577 | -63,9 |
| 2014 | 1.597 | -2,7 |
| 2013 | 1.642 | - |
Çağa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çağa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çağa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 441, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %54,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 208 | 54,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 150 | 39,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 3,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 441, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %52,5 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %40,2 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 196 | 52,5 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 150 | 40,2 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 14 | 3,8 |
| Yeter Saynur Sallı | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Ertuğrul Duygu | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Volkan Altınışık | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Aytekin Can | SAADET | 2 | 0,5 |
| Tarkan Denizkaya | DSP | 1 | 0,3 |
| İlhan Karaman | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Aydın İlik | BTP | 1 | 0,3 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 441, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %45,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 169 | 45,4 |
| AK PARTİ | 152 | 40,9 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 9,7 |
| SAADET | 8 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
Çağa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çağa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 444, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %62,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 249 | 62,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 119 | 29,7 |
| Sinan Oğan | 29 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 444, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %67,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 263 | 67,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 127 | 32,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 444, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %44,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 175 | 44,1 |
| İYİ PARTİ | 68 | 17,1 |
| MHP | 66 | 16,6 |
| CHP | 49 | 12,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,0 |
| MEMLEKET | 5 | 1,3 |
| BBP | 4 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |