Özçaltı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Özçaltı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 44 kişi (TÜİK).
Özçaltı Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Özçaltı Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Özçaltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 44 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %76,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,8 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Özçaltı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Özçaltı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 44 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %76,0 arttı.
Özçaltı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Özçaltı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 44 | -6,4 |
| 2021 | 47 | -23,0 |
| 2020 | 61 | -29,9 |
| 2019 | 87 | -36,0 |
| 2018 | 136 | 369,0 |
| 2017 | 29 | -12,1 |
| 2016 | 33 | 0,0 |
| 2015 | 33 | 6,5 |
| 2014 | 31 | 24,0 |
| 2013 | 25 | - |
Özçaltı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Özçaltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Özçaltı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %54,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 19 | 54,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 42,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 2,9 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %58,8 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %41,2 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 20 | 58,8 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 14 | 41,2 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 45, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %61,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 21 | 61,8 |
| AK PARTİ | 13 | 38,2 |
Özçaltı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Özçaltı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %86,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 33 | 86,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 10,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %88,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 88,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 11,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %71,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 71,0 |
| MHP | 4 | 10,5 |
| CHP | 4 | 10,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 5,3 |