Çayraz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Çayraz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Çayraz Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çayraz Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çayraz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,4 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çayraz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çayraz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,2 azaldı.
Çayraz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çayraz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -4,5 |
| 2021 | 156 | -2,5 |
| 2020 | 160 | -7,0 |
| 2019 | 172 | -16,5 |
| 2018 | 206 | 32,1 |
| 2017 | 156 | 0,0 |
| 2016 | 156 | 6,1 |
| 2015 | 147 | -12,5 |
| 2014 | 168 | -6,7 |
| 2013 | 180 | - |
Çayraz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çayraz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çayraz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %46,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 51 | 46,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 51 | 46,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 6 | 5,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %46,4 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,5 ile Levent Koç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 51 | 46,4 |
| Levent Koç | CHP | 49 | 44,5 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 6 | 5,5 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 1 | 0,9 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %51,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 54 | 51,4 |
| CHP | 42 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,8 |
| DEM Parti | 4 | 3,8 |
| ANAP | 1 | 0,9 |
Çayraz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çayraz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %53,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 53,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 44,3 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %51,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 45 | 51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 48,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %32,1 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 27 | 32,1 |
| AK PARTİ | 15 | 17,9 |
| MHP | 15 | 17,9 |
| CHP | 13 | 15,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 7,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 6,0 |
| AB | 1 | 1,2 |