Devecipınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Devecipınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 36 kişi (TÜİK).
Devecipınarı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Devecipınarı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Devecipınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,8 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Devecipınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Devecipınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,9 arttı.
Devecipınarı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Devecipınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 36 | -12,2 |
| 2021 | 41 | -4,7 |
| 2020 | 43 | -14,0 |
| 2019 | 50 | 6,4 |
| 2018 | 47 | 74,1 |
| 2017 | 27 | -3,6 |
| 2016 | 28 | -9,7 |
| 2015 | 31 | -6,1 |
| 2014 | 33 | -2,9 |
| 2013 | 34 | - |
Devecipınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Devecipınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Devecipınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %108,6. En çok oyu %46,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 17 | 46,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 12 | 32,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 13,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 5,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 2,7 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %56,8 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 21 | 56,8 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 11 | 29,7 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 3 | 8,1 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 5,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %105,7. En çok oyu %41,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 14 | 41,2 |
| AK PARTİ | 11 | 32,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 5,9 |
| ANAP | 2 | 5,9 |
| EMEP | 1 | 2,9 |
Devecipınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Devecipınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %45,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 45,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 34,3 |
| Sinan Oğan | 7 | 20,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %55,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 55,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 44,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %31,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %20,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 11 | 31,4 |
| CHP | 7 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 17,1 |
| AK PARTİ | 5 | 14,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 8,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 5,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 2,9 |