Esen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Esen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 117 kişi (TÜİK).
Esen Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Esen Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Esen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 117 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,6 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Esen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Esen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 117 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,0 azaldı.
Esen Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Esen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 117 | -8,6 |
| 2021 | 128 | -6,6 |
| 2020 | 137 | 5,4 |
| 2019 | 130 | -40,9 |
| 2018 | 220 | 89,7 |
| 2017 | 116 | -8,7 |
| 2016 | 127 | -8,0 |
| 2015 | 138 | -5,5 |
| 2014 | 146 | -18,9 |
| 2013 | 180 | - |
Esen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Esen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Esen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 111, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %73,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 71 | 73,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 23 | 23,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,0 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,0 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 111, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %71,6 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 63 | 71,6 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 24 | 27,3 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 111, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %66,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 58 | 66,7 |
| AK PARTİ | 16 | 18,4 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 9,2 |
| DEM Parti | 1 | 1,1 |
| EMEP | 1 | 1,1 |
| DP | 1 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
Esen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Esen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 41,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %54,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 54,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 46 | 46,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %30,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 30,2 |
| CHP | 24 | 25,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 18 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 17 | 17,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,2 |
| MHP | 2 | 2,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,0 |
| GBP | 1 | 1,0 |