Evci Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Evci Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 106 kişi (TÜİK).
Evci Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Evci Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Evci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 106 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %81,2 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Evci Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Evci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 106 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,9 azaldı.
Evci Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Evci Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 106 | -3,6 |
| 2021 | 110 | 5,8 |
| 2020 | 104 | -5,5 |
| 2019 | 110 | -3,5 |
| 2018 | 114 | -1,7 |
| 2017 | 116 | 0,0 |
| 2016 | 116 | -11,5 |
| 2015 | 131 | 0,0 |
| 2014 | 131 | -8,4 |
| 2013 | 143 | - |
Evci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Evci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Evci Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %73,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %17,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 54 | 73,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 13 | 17,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 6,8 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,4 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %81,2 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %10,1 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 56 | 81,2 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 7 | 10,1 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 4 | 5,8 |
| Kıvılcım Zelal Kuşcu | HKP | 1 | 1,4 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 1 | 1,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %41,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 28 | 41,8 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 38,8 |
| AK PARTİ | 8 | 11,9 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 4,5 |
| DEM Parti | 1 | 1,5 |
| SAADET | 1 | 1,5 |
Evci Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Evci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %73,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 73,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 23,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %60,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 47 | 60,3 |
| CHP | 12 | 15,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 9,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,6 |
| MHP | 1 | 1,3 |
| AP | 1 | 1,3 |