Katrancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Katrancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 312 kişi (TÜİK).
Katrancı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Katrancı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Katrancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 312 kişidir. 2013 yılında 362 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,4 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Katrancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Katrancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 312 kişidir. 2013 yılında 362 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı.
Katrancı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Katrancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 312 | -5,5 |
| 2021 | 330 | -3,8 |
| 2020 | 343 | -1,7 |
| 2019 | 349 | -16,9 |
| 2018 | 420 | 32,5 |
| 2017 | 317 | -6,2 |
| 2016 | 338 | 3,4 |
| 2015 | 327 | -9,7 |
| 2014 | 362 | 0,0 |
| 2013 | 362 | - |
Katrancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Katrancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Katrancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %73,1. En çok oyu %53,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 118 | 53,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 80 | 36,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 9 | 4,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,5 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %73,1. En çok oyu %62,4 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 133 | 62,4 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 72 | 33,8 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,5 |
| Emin Yıldırım | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %73,1. En çok oyu %40,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 87 | 40,5 |
| AK PARTİ | 56 | 26,1 |
| ANAP | 47 | 21,9 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 6,5 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| TKH | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Katrancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Katrancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %80,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 80,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 17,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %79,1. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 173 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 21,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %45,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 103 | 45,2 |
| MHP | 57 | 25,0 |
| CHP | 19 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 16 | 7,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |
| ANAP | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |