Kavak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Kavak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 240 kişi (TÜİK).
Kavak Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kavak Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 240 kişidir. 2013 yılında 572 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %58,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,1 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kavak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 240 kişidir. 2013 yılında 572 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %58,0 azaldı.
Kavak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kavak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 240 | -12,1 |
| 2021 | 273 | -11,4 |
| 2020 | 308 | -9,9 |
| 2019 | 342 | -47,2 |
| 2018 | 648 | 141,8 |
| 2017 | 268 | -6,9 |
| 2016 | 288 | -2,4 |
| 2015 | 295 | -18,1 |
| 2014 | 360 | -37,1 |
| 2013 | 572 | - |
Kavak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kavak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %73,3. En çok oyu %53,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 81 | 53,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 56 | 37,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 4,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,7 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %72,3. En çok oyu %57,1 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 88 | 57,1 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 54 | 35,1 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 7 | 4,5 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 3 | 1,9 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,7 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 217, sandığa gidenlerin oranı %72,3. En çok oyu %49,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 73 | 49,0 |
| AK PARTİ | 53 | 35,6 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 6,0 |
| DEM Parti | 5 | 3,4 |
| BTP | 2 | 1,3 |
| DP | 2 | 1,3 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| EMEP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Kavak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %71,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 114 | 71,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 27,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 32,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %82,7. En çok oyu %59,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 94 | 59,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 27 | 17,1 |
| CHP | 17 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,5 |
| MHP | 3 | 1,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| AP | 1 | 0,6 |