Medrese Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Medrese Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 801 kişi (TÜİK).
Medrese Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Medrese Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Medrese Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 801 kişidir. 2007 yılında 1.557 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,8 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Medrese Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Medrese Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 801 kişidir. 2007 yılında 1.557 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,6 azaldı.
Medrese Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Medrese Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 801 | -6,8 |
| 2021 | 859 | -2,5 |
| 2020 | 881 | -3,3 |
| 2019 | 911 | -4,1 |
| 2018 | 950 | -4,6 |
| 2017 | 996 | -5,3 |
| 2016 | 1.052 | 0,6 |
| 2015 | 1.046 | -7,7 |
| 2014 | 1.133 | -4,2 |
| 2013 | 1.183 | -18,0 |
| 2012 | 1.442 | 3,4 |
| 2011 | 1.394 | -0,3 |
| 2010 | 1.398 | -1,7 |
| 2009 | 1.422 | -7,8 |
| 2008 | 1.543 | -0,9 |
| 2007 | 1.557 | - |
Medrese Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Medrese Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Medrese Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 614, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %69,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 334 | 69,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 131 | 27,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 614, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %67,8 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 327 | 67,8 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 138 | 28,6 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 7 | 1,4 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 5 | 1,0 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Can Okan Erden | DSP | 1 | 0,2 |
| Fikret Baytar | BTP | 1 | 0,2 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 614, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %57,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 278 | 57,0 |
| AK PARTİ | 136 | 27,9 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 7,4 |
| ANAP | 14 | 2,9 |
| DEM Parti | 10 | 2,0 |
| BTP | 4 | 0,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Medrese Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Medrese Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 312 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 218 | 39,9 |
| Sinan Oğan | 14 | 2,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %61,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 327 | 61,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 202 | 38,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %38,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 209 | 38,4 |
| CHP | 111 | 20,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 60 | 11,0 |
| YENİDEN REFAH | 54 | 9,9 |
| MHP | 45 | 8,3 |
| İYİ PARTİ | 33 | 6,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,5 |
| MEMLEKET | 5 | 0,9 |
| BBP | 2 | 0,4 |
| HKP | 2 | 0,4 |
| Diğer (7) | 7 | 1,3 |