Yazıbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Yazıbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 187 kişi (TÜİK).
Yazıbeyli Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazıbeyli Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazıbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 187 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,4 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 3,959 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 187 |
Yazıbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazıbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 187 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı.
Yazıbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yazıbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 187 | -4,6 |
| 2021 | 196 | -10,5 |
| 2020 | 219 | 0,0 |
| 2019 | 219 | -6,0 |
| 2018 | 233 | -3,7 |
| 2017 | 242 | -4,3 |
| 2016 | 253 | 2,8 |
| 2015 | 246 | -6,1 |
| 2014 | 262 | 2,3 |
| 2013 | 256 | 3,6 |
| 2012 | 247 | 5,6 |
| 2011 | 234 | 4,0 |
| 2010 | 225 | -7,4 |
| 2009 | 243 | 3,8 |
| 2008 | 234 | 14,7 |
| 2007 | 204 | - |
Yazıbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazıbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazıbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %52,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 80 | 52,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 68 | 44,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,7 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %62,4 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 93 | 62,4 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 48 | 32,2 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| Ali Kılıç | DP | 2 | 1,3 |
| Ali Şaybak | SAADET | 2 | 1,3 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Ecevit Akbaba | DSP | 1 | 0,7 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 191, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %61,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 92 | 61,7 |
| CHP | 40 | 26,9 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
Yazıbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazıbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %66,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 66,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 30,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 33,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %47,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 78 | 47,9 |
| İYİ PARTİ | 29 | 17,8 |
| MHP | 28 | 17,2 |
| CHP | 19 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| TİP | 1 | 0,6 |