Tavşancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Tavşancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 78 kişi (TÜİK).
Tavşancık Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tavşancık Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tavşancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2007 yılında 106 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %87,5 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tavşancık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tavşancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2007 yılında 106 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,4 azaldı.
Tavşancık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tavşancık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 78 | 9,9 |
| 2021 | 71 | -1,4 |
| 2020 | 72 | -4,0 |
| 2019 | 75 | -2,6 |
| 2018 | 77 | 1,3 |
| 2017 | 76 | -3,8 |
| 2016 | 79 | 2,6 |
| 2015 | 77 | -1,3 |
| 2014 | 78 | -3,7 |
| 2013 | 81 | 11,0 |
| 2012 | 73 | -3,9 |
| 2011 | 76 | -24,8 |
| 2010 | 101 | -15,8 |
| 2009 | 120 | -6,2 |
| 2008 | 128 | 20,8 |
| 2007 | 106 | - |
Tavşancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tavşancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tavşancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %91,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %8,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 66 | 91,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6 | 8,3 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %87,5 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %6,9 ile Filiz Ulusoy (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 63 | 87,5 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 5 | 6,9 |
| Erdal Dal | MHP | 3 | 4,2 |
| İsmail Hakkı Bektaş | BTP | 1 | 1,4 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %87,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 63 | 87,5 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,3 |
| MHP | 2 | 2,8 |
| EMEP | 1 | 1,4 |
Tavşancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tavşancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %97,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %2,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75 | 97,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %102,6. En çok oyu %98,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %1,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 98,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1 | 1,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %83,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 64 | 83,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 13,0 |
| TİP | 2 | 2,6 |
| AK PARTİ | 1 | 1,3 |