Emrah Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Emrah Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.004 kişi (TÜİK).
Emrah Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emrah Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emrah Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.004 kişidir. 2007 yılında 10.912 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,0 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Emrah Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emrah Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.004 kişidir. 2007 yılında 10.912 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı.
Emrah Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Emrah Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.004 | 7,1 |
| 2021 | 9.342 | -5,1 |
| 2020 | 9.844 | -9,8 |
| 2019 | 10.909 | 2,5 |
| 2018 | 10.646 | -3,5 |
| 2017 | 11.028 | -0,8 |
| 2016 | 11.117 | -10,3 |
| 2015 | 12.397 | 13,0 |
| 2014 | 10.966 | 0,2 |
| 2013 | 10.949 | 5,2 |
| 2012 | 10.404 | 3,9 |
| 2011 | 10.013 | -1,3 |
| 2010 | 10.140 | -0,4 |
| 2009 | 10.181 | -3,7 |
| 2008 | 10.573 | -3,1 |
| 2007 | 10.912 | - |
Emrah Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emrah Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emrah Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.227, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %66,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 3.804 | 66,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.559 | 27,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 123 | 2,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 93 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 34 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 23 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 11 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 11 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 7 | 0,1 |
| Diğer (11) | 27 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.227, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %60,0 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 3.410 | 60,0 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 1.600 | 28,2 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 235 | 4,1 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 153 | 2,7 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 108 | 1,9 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 28 | 0,5 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 26 | 0,5 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 16 | 0,3 |
| Ebru Özkan | YTP | 15 | 0,3 |
| Ferhat Şahin | TKP | 14 | 0,2 |
| Diğer (14) | 74 | 1,3 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.227, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %57,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.252 | 57,3 |
| AK PARTİ | 1.549 | 27,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 301 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 171 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 126 | 2,2 |
| Bağımsız | 74 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 41 | 0,7 |
| DEM Parti | 28 | 0,5 |
| BTP | 26 | 0,5 |
| TİP | 22 | 0,4 |
| Diğer (15) | 87 | 1,5 |
Emrah Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emrah Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.362, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %58,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.914 | 58,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.321 | 34,7 |
| Sinan Oğan | 449 | 6,7 |
| Muharrem İnce | 13 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.370, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %62,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.076 | 62,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.401 | 37,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.362, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %37,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.508 | 37,5 |
| AK PARTİ | 1.669 | 25,0 |
| İYİ PARTİ | 1.114 | 16,7 |
| MHP | 459 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 262 | 3,9 |
| TİP | 153 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 137 | 2,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 99 | 1,5 |
| BBP | 83 | 1,2 |
| MEMLEKET | 74 | 1,1 |
| Diğer (14) | 59 | 0,8 |