Çavuşlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Çavuşlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).
Çavuşlar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çavuşlar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çavuşlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,374 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 61 |
Çavuşlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çavuşlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,8 arttı.
Çavuşlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çavuşlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 61 | -1,6 |
| 2021 | 62 | 3,3 |
| 2020 | 60 | 3,4 |
| 2019 | 58 | 7,4 |
| 2018 | 54 | 22,7 |
| 2017 | 44 | -2,2 |
| 2016 | 45 | -15,1 |
| 2015 | 53 | 6,0 |
| 2014 | 50 | 6,4 |
| 2013 | 47 | - |
Çavuşlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çavuşlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çavuşlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %62,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 79 | 62,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 38 | 29,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,8 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %50,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 63 | 50,8 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 45 | 36,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 5 | 4,0 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,2 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 3 | 2,4 |
| Sinan Şahin | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 0,8 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,8 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %50,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 65 | 50,8 |
| AK PARTİ | 46 | 35,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,1 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| SAADET | 1 | 0,8 |
Çavuşlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çavuşlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %60,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 60,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 39,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %63,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 63,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 36,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %32,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 32,1 |
| İYİ PARTİ | 16 | 30,2 |
| MHP | 11 | 20,8 |
| CHP | 6 | 11,3 |
| AP | 1 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |