Çeltikçi Kınık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 55 kişi (TÜİK).
Çeltikçi Kınık Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 55 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,0 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,186 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 55 |
Çeltikçi Kınık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 55 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,8 azaldı.
Çeltikçi Kınık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çeltikçi Kınık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 55 | -12,7 |
| 2021 | 63 | -16,0 |
| 2020 | 75 | -21,1 |
| 2019 | 95 | -24,6 |
| 2018 | 126 | 113,6 |
| 2017 | 59 | -9,2 |
| 2016 | 65 | -12,2 |
| 2015 | 74 | -7,5 |
| 2014 | 80 | -8,0 |
| 2013 | 87 | - |
Çeltikçi Kınık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çeltikçi Kınık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %62,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 39 | 62,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 23 | 37,1 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %59,0 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 36 | 59,0 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 21 | 34,4 |
| - | Bağımsız | 2 | 3,3 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 1 | 1,6 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %81,0. En çok oyu %59,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 35 | 59,3 |
| AK PARTİ | 19 | 32,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,7 |
| BTP | 1 | 1,7 |
Çeltikçi Kınık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çeltikçi Kınık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %73,8. En çok oyu %60,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 37 | 60,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 39,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %48,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 34 | 48,6 |
| İYİ PARTİ | 14 | 20,0 |
| CHP | 11 | 15,7 |
| MHP | 4 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,3 |
| MEMLEKET | 2 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |