Dereneci Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Dereneci Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 151 kişi (TÜİK).
Dereneci Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dereneci Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dereneci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 151 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,754 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 151 |
Dereneci Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dereneci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 151 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 arttı.
Dereneci Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dereneci Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 151 | -6,2 |
| 2021 | 161 | -12,0 |
| 2020 | 183 | -5,7 |
| 2019 | 194 | -34,5 |
| 2018 | 296 | 159,6 |
| 2017 | 114 | 3,6 |
| 2016 | 110 | 0,0 |
| 2015 | 110 | -9,8 |
| 2014 | 122 | -13,5 |
| 2013 | 141 | - |
Dereneci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dereneci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dereneci Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %53,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 131 | 53,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 93 | 37,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 2,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 2,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 2,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %42,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,7 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 104 | 42,8 |
| Coşkun Ünal | CHP | 77 | 31,7 |
| - | Bağımsız | 35 | 14,4 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 10 | 4,1 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 6 | 2,5 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 4 | 1,6 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,4 |
| Mehmet Güven | DP | 1 | 0,4 |
| Bayram Kutlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %51,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 121 | 51,3 |
| CHP | 76 | 32,2 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 6,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,5 |
| SAADET | 6 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,3 |
| DP | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Dereneci Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dereneci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %84,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 102 | 84,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 13,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %85,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 102 | 85,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 14,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 143, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %66,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 78 | 66,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 11,9 |
| MHP | 13 | 11,0 |
| CHP | 6 | 5,1 |
| BBP | 3 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |