Kasımlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Kasımlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 93 kişi (TÜİK).
Kasımlar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kasımlar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kasımlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 79 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,267 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 93 |
Kasımlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kasımlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 79 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,7 arttı.
Kasımlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kasımlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 93 | -1,1 |
| 2021 | 94 | -5,1 |
| 2020 | 99 | -4,8 |
| 2019 | 104 | -4,6 |
| 2018 | 109 | 18,5 |
| 2017 | 92 | 5,7 |
| 2016 | 87 | 2,4 |
| 2015 | 85 | 1,2 |
| 2014 | 84 | 6,3 |
| 2013 | 79 | - |
Kasımlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kasımlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kasımlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %64,9. En çok oyu %52,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 26 | 52,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 23 | 46,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,0 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %64,9. En çok oyu %52,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 24 | 52,2 |
| Coşkun Ünal | CHP | 19 | 41,3 |
| - | Bağımsız | 2 | 4,3 |
| Doğucan Hançer | YTP | 1 | 2,2 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 77, sandığa gidenlerin oranı %64,9. En çok oyu %46,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %38,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 46,8 |
| CHP | 18 | 38,3 |
| İYİ PARTİ | 5 | 10,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,1 |
| EMEP | 1 | 2,1 |
Kasımlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kasımlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %71,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 52 | 71,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 21,9 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %79,8. En çok oyu %73,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 73,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 26,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %86,9. En çok oyu %42,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 31 | 42,5 |
| AK PARTİ | 25 | 34,2 |
| İYİ PARTİ | 11 | 15,1 |
| BBP | 2 | 2,7 |
| TİP | 1 | 1,4 |
| ANAP | 1 | 1,4 |
| CHP | 1 | 1,4 |
| AP | 1 | 1,4 |