Ortaköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 109 kişi (TÜİK).
Ortaköy Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ortaköy Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ortaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 109 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,725 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 109 |
Ortaköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ortaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 109 kişidir. 2013 yılında 180 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %39,4 azaldı.
Ortaköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ortaköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 109 | -3,5 |
| 2021 | 113 | -15,0 |
| 2020 | 133 | -16,4 |
| 2019 | 159 | -52,8 |
| 2018 | 337 | 258,5 |
| 2017 | 94 | -15,3 |
| 2016 | 111 | 5,7 |
| 2015 | 105 | -19,2 |
| 2014 | 130 | -27,8 |
| 2013 | 180 | - |
Ortaköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ortaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ortaköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %52,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 133 | 52,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 110 | 43,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 3,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %54,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,5 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 134 | 54,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 88 | 35,5 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 16 | 6,5 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 0,8 |
| - | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| Sümeyra Yılmaz | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Sinan Şahin | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %56,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 137 | 56,1 |
| CHP | 72 | 29,5 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 6,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 4,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,2 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Ortaköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ortaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %73,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 73,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 18,1 |
| Sinan Oğan | 6 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %76,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 76,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 23,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %32,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 26 | 32,9 |
| İYİ PARTİ | 16 | 20,2 |
| MHP | 15 | 19,0 |
| CHP | 7 | 8,9 |
| BBP | 6 | 7,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,5 |