Otacı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Otacı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 232 kişi (TÜİK).
Otacı Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Otacı Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Otacı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 232 kişidir. 2013 yılında 269 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,9 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 36,676 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 232 |
Otacı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Otacı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 232 kişidir. 2013 yılında 269 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,8 azaldı.
Otacı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Otacı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 232 | -1,7 |
| 2021 | 236 | -2,1 |
| 2020 | 241 | -6,2 |
| 2019 | 257 | -14,9 |
| 2018 | 302 | 47,3 |
| 2017 | 205 | 5,1 |
| 2016 | 195 | -5,8 |
| 2015 | 207 | -8,8 |
| 2014 | 227 | -15,6 |
| 2013 | 269 | - |
Otacı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Otacı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Otacı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %71,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 177 | 71,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 47 | 18,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 5,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %65,9 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 166 | 65,9 |
| Coşkun Ünal | CHP | 49 | 19,4 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 14 | 5,6 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 10 | 4,0 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 4 | 1,6 |
| Sinan Şahin | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| - | Bağımsız | 3 | 1,2 |
| Orhan Şimşek | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Necla Şişman | HKP | 1 | 0,4 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 290, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %65,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 159 | 65,2 |
| CHP | 44 | 18,0 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 7,8 |
| İYİ PARTİ | 12 | 4,9 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| SAADET | 3 | 1,2 |
| EMEP | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
Otacı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Otacı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %89,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 174 | 89,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %84,7. En çok oyu %89,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 89,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 10,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %60,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 118 | 60,5 |
| MHP | 40 | 20,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 5,6 |
| CHP | 9 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,1 |
| BBP | 4 | 2,0 |
| ANAP | 2 | 1,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,5 |