Salın Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Salın Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 504 kişi (TÜİK).
Salın Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Salın Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Salın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 504 kişidir. 2013 yılında 593 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,7 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,389 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 504 |
Salın Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Salın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 504 kişidir. 2013 yılında 593 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,0 azaldı.
Salın Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Salın Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 504 | -5,1 |
| 2021 | 531 | -3,5 |
| 2020 | 550 | -8,8 |
| 2019 | 603 | -24,7 |
| 2018 | 801 | 81,2 |
| 2017 | 442 | -0,2 |
| 2016 | 443 | -4,7 |
| 2015 | 465 | -7,0 |
| 2014 | 500 | -15,7 |
| 2013 | 593 | - |
Salın Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Salın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Salın Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 670, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %52,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 315 | 52,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 230 | 38,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 32 | 5,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 13 | 2,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 670, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %40,7 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 244 | 40,7 |
| Coşkun Ünal | CHP | 218 | 36,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 64 | 10,7 |
| Mehmet Güven | DP | 45 | 7,5 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 11 | 1,8 |
| - | Bağımsız | 9 | 1,5 |
| Semiha Tad | BTP | 3 | 0,5 |
| Necati Karakuş | TKP | 2 | 0,3 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Orhan Şimşek | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 670, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %41,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 245 | 41,0 |
| AK PARTİ | 229 | 38,3 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 10,4 |
| DP | 34 | 5,7 |
| İYİ PARTİ | 17 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| BTP | 2 | 0,3 |
| SAADET | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Salın Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Salın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 477, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %78,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 332 | 78,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 82 | 19,3 |
| Sinan Oğan | 11 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 477, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %79,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 329 | 79,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 20,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 477, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %51,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 219 | 51,6 |
| MHP | 88 | 20,8 |
| CHP | 39 | 9,2 |
| İYİ PARTİ | 39 | 9,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 4,0 |
| AP | 5 | 1,2 |
| BBP | 4 | 0,9 |
| ANAP | 4 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |