Saray Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Saray Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).
Saray Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Saray Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Saray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 46 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 61 |
Saray Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Saray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 46 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %32,6 arttı.
Saray Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Saray Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 61 | -6,2 |
| 2021 | 65 | -5,8 |
| 2020 | 69 | -10,4 |
| 2019 | 77 | -22,2 |
| 2018 | 99 | 175,0 |
| 2017 | 36 | -2,7 |
| 2016 | 37 | 0,0 |
| 2015 | 37 | 2,8 |
| 2014 | 36 | -21,7 |
| 2013 | 46 | - |
Saray Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Saray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Saray Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %48,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 32 | 48,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 30 | 45,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,0 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %51,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 34 | 51,5 |
| Coşkun Ünal | CHP | 27 | 40,9 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| Necla Şişman | HKP | 1 | 1,5 |
| Sinan Şahin | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,5 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %101,5. En çok oyu %51,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 51,6 |
| CHP | 24 | 37,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,6 |
| BTP | 1 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,6 |
Saray Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Saray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %56,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 56,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 36,4 |
| Sinan Oğan | 4 | 7,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 43,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 36,4 |
| CHP | 16 | 29,1 |
| MHP | 8 | 14,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 7,3 |
| BBP | 3 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,6 |