Süleler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Süleler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 216 kişi (TÜİK).
Süleler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Süleler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Süleler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 216 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 38,855 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 216 |
Süleler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Süleler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 216 kişidir. 2013 yılında 142 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,1 arttı.
Süleler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Süleler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 216 | -6,1 |
| 2021 | 230 | 4,1 |
| 2020 | 221 | -1,8 |
| 2019 | 225 | -11,4 |
| 2018 | 254 | 38,0 |
| 2017 | 184 | 2,2 |
| 2016 | 180 | 19,2 |
| 2015 | 151 | 8,6 |
| 2014 | 139 | -2,1 |
| 2013 | 142 | - |
Süleler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Süleler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Süleler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %74,2. En çok oyu %83,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %14,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 124 | 83,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 21 | 14,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,7 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %74,2. En çok oyu %60,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,7 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 90 | 60,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 28 | 18,7 |
| - | Bağımsız | 28 | 18,7 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 4 | 2,7 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 209, sandığa gidenlerin oranı %74,6. En çok oyu %78,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 121 | 78,1 |
| CHP | 23 | 14,8 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,7 |
Süleler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Süleler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %97,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %1,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 97,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 1,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %97,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 163 | 97,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 3,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %68,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 119 | 68,8 |
| MHP | 41 | 23,7 |
| BBP | 5 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| CHP | 2 | 1,2 |