Yıldırımyağlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 43 kişi (TÜİK).
Yıldırımyağlıca Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 9,208 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 43 |
Yıldırımyağlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 43 kişidir. 2013 yılında 41 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,9 arttı.
Yıldırımyağlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yıldırımyağlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 43 | 16,2 |
| 2021 | 37 | -26,0 |
| 2020 | 50 | -16,7 |
| 2019 | 60 | -31,8 |
| 2018 | 88 | 175,0 |
| 2017 | 32 | -5,9 |
| 2016 | 34 | -8,1 |
| 2015 | 37 | 0,0 |
| 2014 | 37 | -9,8 |
| 2013 | 41 | - |
Yıldırımyağlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldırımyağlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %56,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 25 | 56,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 18 | 40,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,3 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %56,5 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 26 | 56,5 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 19 | 41,3 |
| - | Bağımsız | 1 | 2,2 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %47,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %42,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 18 | 47,4 |
| AK PARTİ | 16 | 42,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 5,3 |
Yıldırımyağlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldırımyağlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %85,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 85,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 11,4 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %78,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 78,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 21,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 18 | 50,0 |
| MHP | 10 | 27,8 |
| MEMLEKET | 2 | 5,6 |
| CHP | 2 | 5,6 |
| İYİ PARTİ | 2 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,8 |