Karaağaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.888 kişi (TÜİK).
Karaağaç Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karaağaç Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karaağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.888 kişidir. 2007 yılında 2.918 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %136,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karaağaç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karaağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.888 kişidir. 2007 yılında 2.918 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %136,1 arttı.
Karaağaç Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karaağaç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.888 | -1,0 |
| 2021 | 6.958 | -1,1 |
| 2020 | 7.033 | 1,0 |
| 2019 | 6.961 | 6,4 |
| 2018 | 6.544 | 20,8 |
| 2017 | 5.419 | 3,3 |
| 2016 | 5.244 | 4,5 |
| 2015 | 5.018 | 6,0 |
| 2014 | 4.733 | 10,8 |
| 2013 | 4.272 | 4,8 |
| 2012 | 4.076 | 4,1 |
| 2011 | 3.916 | 5,0 |
| 2010 | 3.728 | 5,4 |
| 2009 | 3.537 | 5,5 |
| 2008 | 3.353 | 14,9 |
| 2007 | 2.918 | - |
Karaağaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karaağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karaağaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.205, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %48,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.892 | 48,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.656 | 42,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 217 | 5,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 59 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 41 | 1,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 16 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 13 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 8 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 4 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,1 |
| Diğer (6) | 13 | 0,3 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.205, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %47,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,0 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 1.884 | 47,9 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 1.495 | 38,0 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 264 | 6,7 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 97 | 2,5 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 79 | 2,0 |
| Murat Sipahi | SAADET | 24 | 0,6 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 21 | 0,5 |
| Muhammed Hanifi Özhan | DEVA PARTİSİ | 16 | 0,4 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 12 | 0,3 |
| Mahi Öznur Bilen | TİP | 7 | 0,2 |
| Diğer (11) | 32 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.205, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %45,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.785 | 45,5 |
| CHP | 1.429 | 36,4 |
| YENİDEN REFAH | 300 | 7,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 147 | 3,8 |
| İYİ PARTİ | 99 | 2,5 |
| Bağımsız | 28 | 0,7 |
| DEM Parti | 27 | 0,7 |
| SAADET | 25 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 24 | 0,6 |
| TİP | 9 | 0,2 |
| Diğer (13) | 49 | 1,3 |
Karaağaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karaağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.171, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.870 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.413 | 30,6 |
| Sinan Oğan | 320 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.177, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %65,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.943 | 65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.528 | 34,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.171, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %43,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.981 | 43,2 |
| CHP | 943 | 20,6 |
| MHP | 615 | 13,4 |
| İYİ PARTİ | 383 | 8,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 184 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 153 | 3,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 90 | 2,0 |
| BBP | 69 | 1,5 |
| MEMLEKET | 46 | 1,0 |
| AP | 12 | 0,3 |
| Diğer (12) | 47 | 1,0 |