Küçük Kayaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Küçük Kayaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 19.600 kişi (TÜİK).
Küçük Kayaş Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Küçük Kayaş Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Küçük Kayaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.600 kişidir. 2007 yılında 8.719 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %124,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,1 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Küçük Kayaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Küçük Kayaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.600 kişidir. 2007 yılında 8.719 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %124,8 arttı.
Küçük Kayaş Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Küçük Kayaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 19.600 | 1,7 |
| 2021 | 19.266 | 3,4 |
| 2020 | 18.628 | 1,9 |
| 2019 | 18.273 | 3,2 |
| 2018 | 17.700 | 1,8 |
| 2017 | 17.387 | 2,0 |
| 2016 | 17.040 | 0,9 |
| 2015 | 16.890 | 3,7 |
| 2014 | 16.282 | 5,7 |
| 2013 | 15.406 | 5,9 |
| 2012 | 14.548 | 7,1 |
| 2011 | 13.584 | 8,9 |
| 2010 | 12.479 | 10,1 |
| 2009 | 11.330 | 10,9 |
| 2008 | 10.218 | 17,2 |
| 2007 | 8.719 | - |
Küçük Kayaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Küçük Kayaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Küçük Kayaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.627, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %51,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 5.157 | 51,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 3.949 | 39,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 555 | 5,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 105 | 1,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 96 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 81 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 52 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 16 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 10 | 0,1 |
| Diğer (13) | 50 | 0,5 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13.627, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %56,1 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 5.640 | 56,1 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 3.133 | 31,1 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 643 | 6,4 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 188 | 1,9 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 166 | 1,6 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 119 | 1,2 |
| Murat Sipahi | SAADET | 66 | 0,7 |
| Muhammed Hanifi Özhan | DEVA PARTİSİ | 20 | 0,2 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 15 | 0,1 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 12 | 0,1 |
| Diğer (11) | 57 | 0,6 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13.627, sandığa gidenlerin oranı %77,4. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.514 | 54,8 |
| CHP | 2.956 | 29,4 |
| YENİDEN REFAH | 747 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 248 | 2,5 |
| İYİ PARTİ | 175 | 1,7 |
| DEM Parti | 148 | 1,5 |
| SAADET | 82 | 0,8 |
| BTP | 28 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 26 | 0,3 |
| Bağımsız | 26 | 0,3 |
| Diğer (14) | 106 | 1,1 |
Küçük Kayaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Küçük Kayaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.579, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %74,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.112 | 74,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.307 | 18,9 |
| Sinan Oğan | 785 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 37 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.601, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.235 | 78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.579 | 21,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13.579, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %51,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6.292 | 51,6 |
| MHP | 2.059 | 16,9 |
| CHP | 1.294 | 10,6 |
| İYİ PARTİ | 734 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 464 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 450 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 347 | 2,8 |
| BBP | 199 | 1,6 |
| MEMLEKET | 104 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 20 | 0,2 |
| Diğer (12) | 95 | 0,8 |