Arkutça Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Arkutça Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 41 kişi (TÜİK).
Arkutça Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Arkutça Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Arkutça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41 kişidir. 2013 yılında 37 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Arkutça Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Arkutça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 41 kişidir. 2013 yılında 37 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,8 arttı.
Arkutça Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Arkutça Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 41 | 20,6 |
| 2021 | 34 | 0,0 |
| 2020 | 34 | 9,7 |
| 2019 | 31 | 0,0 |
| 2018 | 31 | 6,9 |
| 2017 | 29 | -6,5 |
| 2016 | 31 | 0,0 |
| 2015 | 31 | -8,8 |
| 2014 | 34 | -8,1 |
| 2013 | 37 | - |
Arkutça Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Arkutça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Arkutça Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %52,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 18 | 52,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 44,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 2,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %56,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %40,6 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 18 | 56,2 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 13 | 40,6 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 3,1 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 35, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %58,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 18 | 58,1 |
| AK PARTİ | 13 | 41,9 |
Arkutça Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Arkutça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %78,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 78,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 21,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %71,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 71,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 28,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 39, sandığa gidenlerin oranı %107,7. En çok oyu %45,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 18 | 45,0 |
| MHP | 11 | 27,5 |
| İYİ PARTİ | 7 | 17,5 |
| MEMLEKET | 1 | 2,5 |
| BBP | 1 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,5 |
| CHP | 1 | 2,5 |