Meyildere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Meyildere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).
Meyildere Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Meyildere Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Meyildere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %73,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Meyildere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Meyildere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,9 azaldı.
Meyildere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Meyildere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 61 | 7,0 |
| 2021 | 57 | 7,5 |
| 2020 | 53 | -7,0 |
| 2019 | 57 | -5,0 |
| 2018 | 60 | -15,5 |
| 2017 | 71 | 1,4 |
| 2016 | 70 | -5,4 |
| 2015 | 74 | -3,9 |
| 2014 | 77 | 10,0 |
| 2013 | 70 | - |
Meyildere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Meyildere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Meyildere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %58,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 58,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 16 | 39,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,4 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %73,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 30 | 73,2 |
| Ertunç Güngör | CHP | 11 | 26,8 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 42, sandığa gidenlerin oranı %104,8. En çok oyu %66,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 66,7 |
| CHP | 14 | 33,3 |
Meyildere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Meyildere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %60,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 60,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 32,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 7,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 31,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 44, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %48,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 21 | 48,8 |
| CHP | 8 | 18,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 16,3 |
| MHP | 3 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,3 |
| AB | 1 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,3 |