Nallıgölcük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Nallıgölcük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 38 kişi (TÜİK).
Nallıgölcük Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Nallıgölcük Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Nallıgölcük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 38 kişidir. 2013 yılında 35 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Nallıgölcük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Nallıgölcük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 38 kişidir. 2013 yılında 35 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,6 arttı.
Nallıgölcük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Nallıgölcük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 38 | 5,6 |
| 2021 | 36 | -2,7 |
| 2020 | 37 | 2,8 |
| 2019 | 36 | 5,9 |
| 2018 | 34 | 9,7 |
| 2017 | 31 | 3,3 |
| 2016 | 30 | -6,2 |
| 2015 | 32 | -3,0 |
| 2014 | 33 | -5,7 |
| 2013 | 35 | - |
Nallıgölcük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Nallıgölcük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Nallıgölcük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %48,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 16 | 48,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 15 | 45,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 6,1 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %58,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 18 | 58,1 |
| Ertunç Güngör | CHP | 12 | 38,7 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 3,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %38,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 54,8 |
| CHP | 12 | 38,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 6,5 |
Nallıgölcük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Nallıgölcük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %62,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 62,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 28,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 8,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %70,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 70,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 29,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 38, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %48,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 17 | 48,6 |
| İYİ PARTİ | 6 | 17,1 |
| CHP | 4 | 11,4 |
| MHP | 3 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 5,7 |
| HKP | 1 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,9 |