Nebioğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Nebioğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 12 kişi (TÜİK).
Nebioğlu Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Nebioğlu Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Nebioğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Nebioğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Nebioğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12 kişidir. 2013 yılında 17 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,4 azaldı.
Nebioğlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Nebioğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 12 | -7,7 |
| 2020 | 13 | 8,3 |
| 2019 | 12 | -29,4 |
| 2018 | 17 | 54,5 |
| 2015 | 11 | -15,4 |
| 2014 | 13 | -23,5 |
| 2013 | 17 | - |
Nebioğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Nebioğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Nebioğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %133,3. En çok oyu %46,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 7 | 46,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 7 | 46,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 6,7 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %133,3. En çok oyu %64,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %35,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 9 | 64,3 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 5 | 35,7 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %133,3. En çok oyu %53,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %46,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 8 | 53,3 |
| AK PARTİ | 7 | 46,7 |
Nebioğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Nebioğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %130,8. En çok oyu %62,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10 | 62,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 31,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 6,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %130,8. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 29,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %130,8. En çok oyu %66,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 10 | 66,7 |
| CHP | 4 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 6,7 |