Ozan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Ozan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 93 kişi (TÜİK).
Ozan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ozan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ozan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 124 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ozan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ozan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 124 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 azaldı.
Ozan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ozan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 93 | -3,1 |
| 2021 | 96 | -5,9 |
| 2020 | 102 | -1,0 |
| 2019 | 103 | -8,0 |
| 2018 | 112 | 21,7 |
| 2017 | 92 | -8,0 |
| 2016 | 100 | -3,8 |
| 2015 | 104 | -12,6 |
| 2014 | 119 | -4,0 |
| 2013 | 124 | - |
Ozan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ozan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ozan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %58,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 45 | 58,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 36,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %49,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %46,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 37 | 49,3 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 35 | 46,7 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 2,7 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %44,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 46,0 |
| CHP | 34 | 44,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| SAADET | 2 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |
| EMEP | 1 | 1,3 |
| TİP | 1 | 1,3 |
Ozan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ozan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 21,3 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %74,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 26,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %43,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 32 | 43,8 |
| MHP | 14 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 11 | 15,1 |
| HAK-PAR | 4 | 5,5 |
| TİP | 2 | 2,7 |
| CHP | 2 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,4 |
| BBP | 1 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| Diğer (3) | 3 | 4,1 |