Sarıyar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Sarıyar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 501 kişi (TÜİK).
Sarıyar Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıyar Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıyar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 501 kişidir. 2013 yılında 802 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %37,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sarıyar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıyar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 501 kişidir. 2013 yılında 802 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %37,5 azaldı.
Sarıyar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarıyar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 501 | -5,8 |
| 2021 | 532 | -4,1 |
| 2020 | 555 | 0,0 |
| 2019 | 555 | -4,8 |
| 2018 | 583 | -3,8 |
| 2017 | 606 | -2,3 |
| 2016 | 620 | -9,6 |
| 2015 | 686 | -6,8 |
| 2014 | 736 | -8,2 |
| 2013 | 802 | - |
Sarıyar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıyar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıyar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %62,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 226 | 62,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 122 | 33,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 1,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %55,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %41,6 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 201 | 55,1 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 152 | 41,6 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 4 | 1,1 |
| Mücahid İlgün | BTP | 2 | 0,6 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Zafer Kodal | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 1 | 0,3 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 446, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %55,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 200 | 55,4 |
| AK PARTİ | 149 | 41,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| BTP | 3 | 0,8 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,6 |
Sarıyar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıyar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 456, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %52,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 207 | 52,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 160 | 40,5 |
| Sinan Oğan | 21 | 5,3 |
| Muharrem İnce | 7 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 456, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %55,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 214 | 55,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 45,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 456, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %32,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 125 | 32,5 |
| AK PARTİ | 112 | 29,1 |
| İYİ PARTİ | 77 | 20,0 |
| MHP | 33 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,6 |
| MEMLEKET | 4 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,5 |
| BBP | 2 | 0,5 |
| Diğer (6) | 8 | 2,1 |