Uluköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Uluköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 139 kişi (TÜİK).
Uluköy Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uluköy Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uluköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 139 kişidir. 2013 yılında 115 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,6 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Uluköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uluköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 139 kişidir. 2013 yılında 115 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,9 arttı.
Uluköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Uluköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 139 | 1,5 |
| 2021 | 137 | -5,5 |
| 2020 | 145 | 0,0 |
| 2019 | 145 | -8,2 |
| 2018 | 158 | 4,6 |
| 2017 | 151 | 5,6 |
| 2016 | 143 | 0,0 |
| 2015 | 143 | 19,2 |
| 2014 | 120 | 4,3 |
| 2013 | 115 | - |
Uluköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uluköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uluköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %50,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 58 | 50,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 52 | 45,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,9 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %55,6 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 65 | 55,6 |
| Ertunç Güngör | CHP | 49 | 41,9 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 1,7 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 122, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %53,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %41,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 62 | 53,9 |
| CHP | 48 | 41,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,9 |
Uluköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uluköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 33,0 |
| Sinan Oğan | 8 | 7,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 67 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 123, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %37,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 43 | 37,4 |
| İYİ PARTİ | 29 | 25,2 |
| MHP | 21 | 18,3 |
| CHP | 12 | 10,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| ANAP | 1 | 0,9 |
| AP | 1 | 0,9 |