Yenice Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 219 kişi (TÜİK).
Yenice Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenice Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 219 kişidir. 2013 yılında 270 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yenice Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 219 kişidir. 2013 yılında 270 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,9 azaldı.
Yenice Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yenice Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 219 | -0,9 |
| 2021 | 221 | -0,5 |
| 2020 | 222 | -5,5 |
| 2019 | 235 | 0,0 |
| 2018 | 235 | 1,3 |
| 2017 | 232 | -6,1 |
| 2016 | 247 | -5,0 |
| 2015 | 260 | 0,0 |
| 2014 | 260 | -3,7 |
| 2013 | 270 | - |
Yenice Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenice Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %56,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 104 | 56,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 71 | 38,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 2,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %59,8 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 107 | 59,8 |
| Ertunç Güngör | CHP | 66 | 36,9 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| Ali Ulu | DP | 2 | 1,1 |
| Doğaç Boran | TKP | 1 | 0,6 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 1 | 0,6 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 205, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %61,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 61,6 |
| CHP | 63 | 36,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Yenice Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %73,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 133 | 73,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 24,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %79,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 145 | 79,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 20,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 199, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %56,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 104 | 56,5 |
| CHP | 27 | 14,7 |
| MHP | 20 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 20 | 10,9 |
| ANAP | 5 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,6 |
| AP | 2 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |