Beylikköprü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Beylikköprü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 943 kişi (TÜİK).
Beylikköprü Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beylikköprü Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beylikköprü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 943 kişidir. 2013 yılında 2.330 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %59,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Beylikköprü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beylikköprü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 943 kişidir. 2013 yılında 2.330 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %59,5 azaldı.
Beylikköprü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Beylikköprü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 943 | -34,0 |
| 2021 | 1.428 | 20,6 |
| 2020 | 1.184 | -25,7 |
| 2019 | 1.594 | -20,2 |
| 2018 | 1.997 | -3,4 |
| 2017 | 2.068 | 15,6 |
| 2016 | 1.789 | -3,3 |
| 2015 | 1.850 | -11,3 |
| 2014 | 2.085 | -10,5 |
| 2013 | 2.330 | - |
Beylikköprü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beylikköprü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beylikköprü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 492, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %65,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 269 | 65,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 112 | 27,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 13 | 3,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,2 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 492, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %53,2 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 210 | 53,2 |
| Levent Çağlancı | MHP | 144 | 36,5 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 15 | 3,8 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 10 | 2,5 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 4 | 1,0 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Ali Gülsoy | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 2 | 0,5 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 492, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %55,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 223 | 55,3 |
| MHP | 140 | 34,7 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 2,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Beylikköprü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beylikköprü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 216 | 50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 184 | 42,6 |
| Sinan Oğan | 28 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %52,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 222 | 52,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 199 | 47,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 495, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %27,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 118 | 27,6 |
| AK PARTİ | 113 | 26,5 |
| İYİ PARTİ | 88 | 20,6 |
| MHP | 42 | 9,8 |
| BBP | 27 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,0 |
| MEMLEKET | 6 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| AB | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |