Çekirdeksiz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Çekirdeksiz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 179 kişi (TÜİK).
Çekirdeksiz Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çekirdeksiz Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çekirdeksiz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2013 yılında 216 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,8 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çekirdeksiz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çekirdeksiz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 179 kişidir. 2013 yılında 216 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,1 azaldı.
Çekirdeksiz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çekirdeksiz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 179 | -4,3 |
| 2021 | 187 | -3,1 |
| 2020 | 193 | -5,9 |
| 2019 | 205 | 2,5 |
| 2018 | 200 | 7,0 |
| 2017 | 187 | 5,6 |
| 2016 | 177 | -9,2 |
| 2015 | 195 | -7,1 |
| 2014 | 210 | -2,8 |
| 2013 | 216 | - |
Çekirdeksiz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çekirdeksiz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çekirdeksiz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %67,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %23,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 102 | 67,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 35 | 23,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 3,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 4 | 2,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 1,3 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 2 | 1,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %54,8 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 80 | 54,8 |
| Levent Çağlancı | MHP | 47 | 32,2 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 7 | 4,8 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 3 | 2,0 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,7 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,7 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 1 | 0,7 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 1 | 0,7 |
| Çağlayan Onaran | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 178, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %56,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 87 | 56,9 |
| MHP | 40 | 26,1 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,2 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,3 |
| SAADET | 4 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| BTP | 1 | 0,7 |
Çekirdeksiz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çekirdeksiz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %47,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 47,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 44,2 |
| Sinan Oğan | 14 | 8,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %53,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 53,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 76 | 46,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 176, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %29,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 49 | 29,5 |
| AK PARTİ | 47 | 28,3 |
| MHP | 28 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 27 | 16,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,0 |
| BBP | 3 | 1,8 |
| MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |