Gülpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Gülpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 141 kişi (TÜİK).
Gülpınar Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülpınar Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 144 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gülpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 144 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,1 azaldı.
Gülpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gülpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 141 | -14,5 |
| 2021 | 165 | 0,0 |
| 2020 | 165 | -8,8 |
| 2019 | 181 | -15,0 |
| 2018 | 213 | 35,7 |
| 2017 | 157 | 8,3 |
| 2016 | 145 | -8,8 |
| 2015 | 159 | -4,2 |
| 2014 | 166 | 15,3 |
| 2013 | 144 | - |
Gülpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %69,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %18,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 104 | 69,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 18,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 3,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 2,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 2,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 1,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,7 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %70,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %12,5 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 101 | 70,1 |
| Levent Çağlancı | MHP | 18 | 12,5 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 13 | 9,0 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 4 | 2,8 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 3 | 2,1 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,7 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,7 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 0,7 |
| Ali Rıza Kızıltepe | MİLLET | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 164, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %72,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 105 | 72,4 |
| MHP | 17 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 8,3 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,8 |
| SAADET | 3 | 2,1 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,7 |
Gülpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %50,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 50,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 45,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %55,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 44,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %33,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 41 | 33,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 26 | 21,3 |
| CHP | 25 | 20,5 |
| MHP | 13 | 10,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,7 |
| İYİ PARTİ | 5 | 4,1 |
| AP | 3 | 2,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |