Gündoğan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 92 kişi (TÜİK).
Gündoğan Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gündoğan Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gündoğan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %86,2 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gündoğan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gündoğan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 92 kişidir. 2013 yılında 87 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,7 arttı.
Gündoğan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gündoğan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 92 | 15,0 |
| 2021 | 80 | -1,2 |
| 2020 | 81 | -12,0 |
| 2019 | 92 | -1,1 |
| 2018 | 93 | 2,2 |
| 2017 | 91 | 4,6 |
| 2016 | 87 | 8,7 |
| 2015 | 80 | -5,9 |
| 2014 | 85 | -2,3 |
| 2013 | 87 | - |
Gündoğan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gündoğan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gündoğan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %101,0. En çok oyu %48,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %48,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 44 | 48,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 48,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %101,0. En çok oyu %86,2 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %11,7 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 81 | 86,2 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 11 | 11,7 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 1 | 1,1 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %101,0. En çok oyu %74,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %17,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 68 | 74,7 |
| CHP | 16 | 17,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 4,4 |
| MİLLİ YOL | 1 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
Gündoğan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gündoğan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %53,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 27,0 |
| Sinan Oğan | 17 | 19,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 52 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 92, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %62,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %12,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 56 | 62,9 |
| AK PARTİ | 11 | 12,4 |
| CHP | 7 | 7,9 |
| İYİ PARTİ | 6 | 6,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 5,6 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,1 |