Hacımusa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Hacımusa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 177 kişi (TÜİK).
Hacımusa Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacımusa Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacımusa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2013 yılında 167 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,5 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacımusa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacımusa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2013 yılında 167 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,0 arttı.
Hacımusa Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hacımusa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 177 | -5,9 |
| 2021 | 188 | 3,9 |
| 2020 | 181 | -5,7 |
| 2019 | 192 | 16,4 |
| 2018 | 165 | 6,5 |
| 2017 | 155 | -3,7 |
| 2016 | 161 | -5,3 |
| 2015 | 170 | -3,4 |
| 2014 | 176 | 5,4 |
| 2013 | 167 | - |
Hacımusa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacımusa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacımusa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %57,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 67 | 57,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 38 | 32,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 1,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,8 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,8 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %59,5 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %15,3 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 66 | 59,5 |
| Levent Çağlancı | MHP | 17 | 15,3 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 15 | 13,5 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 6 | 5,4 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 2 | 1,8 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 1,8 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,9 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %58,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,7 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 63 | 58,3 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 15,7 |
| MHP | 13 | 12,0 |
| İYİ PARTİ | 7 | 6,5 |
| SAADET | 3 | 2,8 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Hacımusa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacımusa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %60,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 60,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 39,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %71,5. En çok oyu %68,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 70 | 68,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 31,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,9 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 60 | 53,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 27 | 23,9 |
| CHP | 14 | 12,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,5 |
| MHP | 3 | 2,6 |
| BBP | 2 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |