İğciler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı İğciler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 484 kişi (TÜİK).
İğciler Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İğciler Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İğciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 484 kişidir. 2013 yılında 403 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,8 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
İğciler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İğciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 484 kişidir. 2013 yılında 403 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,1 arttı.
İğciler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İğciler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 484 | 1,5 |
| 2021 | 477 | -1,2 |
| 2020 | 483 | -2,2 |
| 2019 | 494 | 0,6 |
| 2018 | 491 | 7,7 |
| 2017 | 456 | 9,4 |
| 2016 | 417 | 3,2 |
| 2015 | 404 | -3,1 |
| 2014 | 417 | 3,5 |
| 2013 | 403 | - |
İğciler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İğciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İğciler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %53,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 213 | 53,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 124 | 31,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 24 | 6,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 18 | 4,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 3 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %39,8 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 157 | 39,8 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 140 | 35,4 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 58 | 14,7 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 18 | 4,6 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 12 | 3,0 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 4 | 1,0 |
| Ogün Eratalay | TKP | 2 | 0,5 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,2 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %40,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 163 | 40,0 |
| CHP | 143 | 35,1 |
| DEVA PARTİSİ | 51 | 12,5 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 15 | 3,7 |
| HÜDA PAR | 4 | 1,0 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |
İğciler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İğciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 433, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %60,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 240 | 60,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 119 | 29,8 |
| Sinan Oğan | 37 | 9,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 433, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %66,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 261 | 66,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 33,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 433, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 165 | 41,2 |
| MHP | 77 | 19,2 |
| İYİ PARTİ | 60 | 15,0 |
| CHP | 47 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 3,0 |
| BBP | 7 | 1,8 |
| AP | 3 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |