Ilıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 213 kişi (TÜİK).
Ilıca Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ilıca Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 213 kişidir. 2013 yılında 232 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ilıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ilıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 213 kişidir. 2013 yılında 232 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,2 azaldı.
Ilıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ilıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 213 | -9,4 |
| 2021 | 235 | -4,1 |
| 2020 | 245 | -8,6 |
| 2019 | 268 | -10,1 |
| 2018 | 298 | 18,7 |
| 2017 | 251 | -11,6 |
| 2016 | 284 | 12,7 |
| 2015 | 252 | -2,7 |
| 2014 | 259 | 11,6 |
| 2013 | 232 | - |
Ilıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ilıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %66,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 107 | 66,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 41 | 25,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 3,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,6 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %57,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 92 | 57,9 |
| Levent Çağlancı | MHP | 40 | 25,2 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 9 | 5,7 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 6 | 3,8 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 4 | 2,5 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,6 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 0,6 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %58,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 92 | 58,2 |
| MHP | 38 | 24,1 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,5 |
| TKP | 2 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| EMEP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,3 |
Ilıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ilıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %53,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88 | 53,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 73 | 44,2 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 180, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %56,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 56,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 70 | 44,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %41,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 41,8 |
| CHP | 42 | 25,4 |
| İYİ PARTİ | 19 | 11,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 6,1 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,2 |
| MHP | 6 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,6 |
| BBP | 3 | 1,8 |
| TKH | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |