Oğuzlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Oğuzlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 89 kişi (TÜİK).
Oğuzlar Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Oğuzlar Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Oğuzlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 81 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,0 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Oğuzlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Oğuzlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 81 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,9 arttı.
Oğuzlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Oğuzlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 89 | 4,7 |
| 2021 | 85 | 7,6 |
| 2020 | 79 | 5,3 |
| 2019 | 75 | -9,6 |
| 2018 | 83 | -4,6 |
| 2017 | 87 | 4,8 |
| 2016 | 83 | -16,2 |
| 2015 | 99 | 15,1 |
| 2014 | 86 | 6,2 |
| 2013 | 81 | - |
Oğuzlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Oğuzlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Oğuzlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %78,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 62 | 78,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 17 | 21,5 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %61,0 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 47 | 61,0 |
| Levent Çağlancı | MHP | 23 | 29,9 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 5 | 6,5 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 1,3 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 1 | 1,3 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %55,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 43 | 55,8 |
| MHP | 26 | 33,8 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 6,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
| TKP | 1 | 1,3 |
Oğuzlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Oğuzlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %47,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34 | 47,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 6 | 8,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %55,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 55,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %32,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 24 | 32,9 |
| İYİ PARTİ | 18 | 24,7 |
| CHP | 12 | 16,4 |
| MHP | 8 | 11,0 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 8,2 |
| MEMLEKET | 2 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,7 |
| AB | 1 | 1,4 |