Poyraz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Poyraz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 287 kişi (TÜİK).
Poyraz Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Poyraz Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Poyraz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 287 kişidir. 2013 yılında 344 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,9 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Poyraz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Poyraz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 287 kişidir. 2013 yılında 344 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı.
Poyraz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Poyraz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 287 | -4,3 |
| 2021 | 300 | -6,0 |
| 2020 | 319 | -5,3 |
| 2019 | 337 | -1,7 |
| 2018 | 343 | 1,8 |
| 2017 | 337 | -2,3 |
| 2016 | 345 | 5,5 |
| 2015 | 327 | -3,0 |
| 2014 | 337 | -2,0 |
| 2013 | 344 | - |
Poyraz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Poyraz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Poyraz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %51,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 124 | 51,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 101 | 41,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,8 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %55,9 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %34,0 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 133 | 55,9 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 81 | 34,0 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 12 | 5,0 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 7 | 2,9 |
| Çağlayan Onaran | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,4 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 0,4 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 259, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %50,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 117 | 50,0 |
| CHP | 80 | 34,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 6,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,1 |
| SAADET | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
Poyraz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Poyraz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %65,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 150 | 65,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 57 | 24,8 |
| Sinan Oğan | 20 | 8,7 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 253, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 71 | 32,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 252, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 94 | 40,7 |
| MHP | 40 | 17,3 |
| CHP | 31 | 13,4 |
| İYİ PARTİ | 30 | 13,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,9 |
| BBP | 6 | 2,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |