Sabanca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Sabanca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 77 kişi (TÜİK).
Sabanca Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sabanca Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sabanca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 77 kişidir. 2013 yılında 71 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sabanca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sabanca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 77 kişidir. 2013 yılında 71 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,5 arttı.
Sabanca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sabanca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 77 | -16,3 |
| 2021 | 92 | -3,2 |
| 2020 | 95 | 6,7 |
| 2019 | 89 | 3,5 |
| 2018 | 86 | 19,4 |
| 2017 | 72 | -10,0 |
| 2016 | 80 | 6,7 |
| 2015 | 75 | -6,2 |
| 2014 | 80 | 12,7 |
| 2013 | 71 | - |
Sabanca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sabanca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sabanca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %68,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %21,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 52 | 68,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 16 | 21,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 5,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 2,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 1,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %47,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %32,9 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 36 | 47,4 |
| Levent Çağlancı | MHP | 25 | 32,9 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 5,3 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 2 | 2,6 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 2 | 2,6 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 1,3 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 1,3 |
| Ogün Eratalay | TKP | 1 | 1,3 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 1 | 1,3 |
| Diğer (1) | 1 | 1,3 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %96,4. En çok oyu %42,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 32 | 42,1 |
| MHP | 27 | 35,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 6,6 |
| İYİ PARTİ | 3 | 4,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | 2,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 2,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |
| TKP | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
| Diğer (1) | 1 | 1,3 |
Sabanca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sabanca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %58,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 58,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 37,1 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %55,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 55,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 44,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 74, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %33,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 21 | 33,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 15 | 24,2 |
| CHP | 14 | 22,6 |
| MHP | 4 | 6,5 |
| İYİ PARTİ | 3 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,6 |
| ANAP | 1 | 1,6 |