Şabanözü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Şabanözü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 485 kişi (TÜİK).
Şabanözü Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şabanözü Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şabanözü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 485 kişidir. 2013 yılında 534 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şabanözü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şabanözü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 485 kişidir. 2013 yılında 534 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,2 azaldı.
Şabanözü Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Şabanözü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 485 | -3,2 |
| 2021 | 501 | -4,8 |
| 2020 | 526 | -11,9 |
| 2019 | 597 | -5,5 |
| 2018 | 632 | 18,1 |
| 2017 | 535 | 0,8 |
| 2016 | 531 | -2,2 |
| 2015 | 543 | -2,5 |
| 2014 | 557 | 4,3 |
| 2013 | 534 | - |
Şabanözü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şabanözü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şabanözü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %72,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %24,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 280 | 72,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 93 | 24,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %66,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %24,7 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 247 | 66,4 |
| Levent Çağlancı | MHP | 92 | 24,7 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 10 | 2,7 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 9 | 2,4 |
| Ali Gülsoy | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Uğur Can Düzgün | EMEP | 2 | 0,5 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 2 | 0,5 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,3 |
| İhsan Bozgun | HKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 438, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %65,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 246 | 65,4 |
| MHP | 91 | 24,2 |
| İYİ PARTİ | 13 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 3 | 0,8 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
Şabanözü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şabanözü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 416, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 208 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 138 | 37,7 |
| Sinan Oğan | 17 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 416, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %60,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 214 | 60,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 138 | 39,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 416, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %30,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 112 | 30,8 |
| MHP | 88 | 24,2 |
| CHP | 84 | 23,1 |
| İYİ PARTİ | 48 | 13,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,2 |
| BBP | 4 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,8 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |