Tatlıkuyu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Tatlıkuyu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 171 kişi (TÜİK).
Tatlıkuyu Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatlıkuyu Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatlıkuyu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 153 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tatlıkuyu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatlıkuyu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 153 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,8 arttı.
Tatlıkuyu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tatlıkuyu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 171 | -1,2 |
| 2021 | 173 | -3,9 |
| 2020 | 180 | -3,2 |
| 2019 | 186 | -3,6 |
| 2018 | 193 | 10,3 |
| 2017 | 175 | 1,2 |
| 2016 | 173 | -0,6 |
| 2015 | 174 | 3,0 |
| 2014 | 169 | 10,5 |
| 2013 | 153 | - |
Tatlıkuyu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatlıkuyu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatlıkuyu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %70,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 95 | 70,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 34 | 25,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,7 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %57,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 76 | 57,1 |
| Levent Çağlancı | MHP | 40 | 30,1 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 4 | 3,0 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 3,0 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 2,3 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 3 | 2,3 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Hakan Tekertarla | DSP | 1 | 0,8 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 154, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %57,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 76 | 57,6 |
| MHP | 30 | 22,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 9,1 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,5 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 3,0 |
| SAADET | 2 | 1,5 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| EMEP | 1 | 0,8 |
Tatlıkuyu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatlıkuyu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %46,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 46,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 40,3 |
| Sinan Oğan | 17 | 12,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %52,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 72 | 52,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 47,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %37,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 49 | 37,4 |
| CHP | 32 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 19 | 14,5 |
| MHP | 12 | 9,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,3 |
| MEMLEKET | 4 | 3,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,5 |
| AB | 2 | 1,5 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| Diğer (2) | 2 | 1,5 |