Yenice Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 134 kişi (TÜİK).
Yenice Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenice Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 151 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,8 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yenice Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 134 kişidir. 2013 yılında 151 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,3 azaldı.
Yenice Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yenice Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 134 | 3,9 |
| 2021 | 129 | 0,0 |
| 2020 | 129 | 0,0 |
| 2019 | 129 | -3,0 |
| 2018 | 133 | 2,3 |
| 2017 | 130 | -12,2 |
| 2016 | 148 | -1,3 |
| 2015 | 150 | -3,8 |
| 2014 | 156 | 3,3 |
| 2013 | 151 | - |
Yenice Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenice Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %59,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 56 | 59,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 33 | 34,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %53,8 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 50 | 53,8 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 41 | 44,1 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 102, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %51,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %45,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 48 | 51,6 |
| CHP | 42 | 45,2 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| MİLLİ YOL | 1 | 1,1 |
Yenice Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %51,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 50 | 51,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 39,8 |
| Sinan Oğan | 8 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %53,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 46,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 105, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %31,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 30 | 31,2 |
| CHP | 27 | 28,1 |
| MHP | 17 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 11 | 11,5 |
| BBP | 3 | 3,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 2,1 |
| ANAP | 2 | 2,1 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,0 |