Yüzükbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Yüzükbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 197 kişi (TÜİK).
Yüzükbaşı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yüzükbaşı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yüzükbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 197 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %32,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yüzükbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yüzükbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 197 kişidir. 2013 yılında 199 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,0 azaldı.
Yüzükbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yüzükbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 197 | -6,2 |
| 2021 | 210 | -4,1 |
| 2020 | 219 | -7,6 |
| 2019 | 237 | -7,1 |
| 2018 | 255 | 29,4 |
| 2017 | 197 | -1,0 |
| 2016 | 199 | 1,5 |
| 2015 | 196 | -3,0 |
| 2014 | 202 | 1,5 |
| 2013 | 199 | - |
Yüzükbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yüzükbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yüzükbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %41,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 68 | 41,2 |
| Mansur Yavaş | CHP | 55 | 33,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 29 | 17,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 6 | 3,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %32,3 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Yusuf Hamdemir (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 53 | 32,3 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 51 | 31,1 |
| Levent Çağlancı | MHP | 41 | 25,0 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 9 | 5,5 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 6 | 3,7 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 2 | 1,2 |
| Özkan Çelik | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Çağlayan Onaran | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %31,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,6 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 52 | 31,9 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 27,6 |
| MHP | 43 | 26,4 |
| İYİ PARTİ | 11 | 6,8 |
| SAADET | 4 | 2,5 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| TKP | 2 | 1,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Yüzükbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yüzükbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %80,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 80,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 19,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 135 | 82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 17,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %66,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,9 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 107 | 66,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 16 | 9,9 |
| CHP | 10 | 6,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 5,0 |
| MHP | 6 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 3,7 |
| AP | 2 | 1,2 |
| TKH | 1 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 1,2 |